Polskie zasoby edukacyjne:

WAZNIAK.MIMUW.EDU.PL - otwarte zasoby nauczania na odległość na kierunku Informatyka, stworzony we współpracy polskich uczelni: Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Poznańskiej i Politechniki Warszawskiej. W ramach projektu dostępne jest 6 programów nauczania, po trzy dla studiów I i II stopnia. Program obejmuje treści (skrypty wykładów i ćwiczenia) z 62 przedmiotów: od wstępu do programowania przez sieci komputerowe po systemy mobilne i teorię informacji. Na stronie można również uczyć się matematyki np. Analizy Matematycznej.

OBLICZONE.PL - jeden z największych polskich portali edukacyjnych wspomagający naukę przedmiotów matematycznych, szczególnie na poziomie akademickim. Strona zawiera materiały elearningowe oraz interaktywne narzędzia ułatwiające naukę matematyki wyższej.

POLSKA BIBLIOTEKA WIRTUALNA NAUKI - kolekcja matematyczna, publikacje z zakresu nauk matematyczno-fizycznych.

OPEN.AGH.EDU.PL - pierwsze w Polsce repozytorium otwartych zasobów edukacyjnych. W serwisie dostępne są kursy, skrypty, testy, ćwiczenia, prezentacje i symulacje z 19 obszarów wiedzy.

UNIWERSYTET-WIRTUALNY.EDU.PL - pierwszy polski portal otwartych kursów akademickich oferujący 9 kursów wprowadzających do przedmiotów akademickich, realizowanych na poziomie studiów I i II stopnia, na kierunkach: ekonomia, prawo, finanse, socjologia oraz informatyka.